I Rajd 2005 r
  VIII Rajd 2013 r

I Rajd Szlakiem Jana Kasprowicza - 3 czerwca 2005 r

I RAJD SZLAKIEM JANA KASPROWICZA  dodano: 07.06.2005 przez SP9

I Rajd Szlakiem Jana Kasprowicz zakończony!

W imprezie wzięło udział 8 drużyn z 6 szkół podstawowych
i gimnazjalnych. Uczestnicy musieli nie tylko pokonać jeden z odcinków szlaku ale i wykazać się wiedzą na temat Jana Kasprowicza oraz patronów innych szkół. Wśród 74 pytań znalazły się również pytania dotyczące II wojny światowej i Zakopanego.
   Uczestnicy byli dobrze przygotowani i po podsumowaniu okazało się, że różnice są minimalne a w jednym przypadku, w celu wyłonienia zwycięzcy - konieczna była dogrywka.

• Pierwsze miejsce wśród szkół podstawowych zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej Nr 5, op. mgr Janina Kasprzycka.
  • Drugie przypadło drużynie ze Szkoły Podstawowej z Nowego Bystrego, op. mgr Paweł Garbacz).
    Na pozostałych miejscach znalazła się:
  • Szkoła Podstawowa Nr 9, opiekun: mgr Halina Sierant - Ripper,
  • Szkoła Podstawowa Nr 4, op. mgr Stanisława Budz,
  • Szkoła Podstawowa nr 1 z Zakopanego , op. Danuta Bielecka.

• Należy wymienić tutaj drużynę, która startowała poza konkursem a uzyskała świetny rezultat - to drużyna złożona z uczniów klas młodszych SP Nr 9, op. mgr Małgorzata Behounek

Rywalizację wśród gimnazjów wygrało zakopiańskie Gimnazjum Nr 1, op. mgr Danuta Pielińska przed Gimnazjum nr 3, op. Elżbieta Gałka i gimnazjum z Nowego Bystrego, op. mgr Marcin Dyląg.
    Puchary dla zwycięzców ufundował Urząd Miasta Zakopane a wręczyła je Pani Naczelnik Wydziału Edukacji mgr Władysława Skupień.
    Stowarzyszenie Przyjaciół Twórczości Jana Kasprowicza
    (na terenie którego odbywała się II część konkursu) podarowało każdemu uczestnikowi pamiątkowy tomik wierszy J. Kasprowicza a Rada Rodziców działająca przy SP Nr 9 zafundowała drobne prezenty i podjęła zmęczonych podróżników gorącym posiłkiem .
    Po I Rajdzie Szlakiem Jana KAsprowicza pozostały wspomnienia a nauczyciele naszej szkoły myślą, jak za rok zorganizować podobną imprezę sprawniej i co zrobić, aby była ciekawsza, bardziej atrakcyjna i wpisała się na stałe w kalendarium obchodów Dni Zakopanego. Zobacz zdjęcia na Watrze

fotografie drużyn fot.Piotr Kyc

Strona główna  |  Wycieczka | | |  Etap III   |  Etap IV |  Pogoda  |  SPTJK |   Strony o Tatrach i Zakopanem

34-500 Zakopane, ul. Harenda21, tel.1820 68277, fax.1820 68277